Turniej Karate WKF Grand Prix 2018

Międzynarodowy Turniej Karate

W dniach 21-22 kwietnia 2018 r. Tczew stał się stolicą polskiego i europejskiego karate. Już po raz szósty odbył się Międzynarodowy Turniej Karate WKF GRAND PRIX TCZEWA. Areną zmagań karateków była hala Powiatowego Centrum Sportu przy II LO w Tczewie. Otwarcia Turnieju dokonali przedstawiciele władz samorządowych, a zarazem współorganizatorzy turnieju, min. Starosta Powiatu Tczewskiego Tadeusz Dzwonkowski, wiceprezydent Miasta Tczewa Adam Burczyk oraz Wójt Gminy Tczew Roman Rezmerowski.
Zawody rokrocznie cieszą się ogromnym powodzeniem, dowodem tego jest stały wzrost liczby zawodników biorących udział w turnieju. W tym roku ilość zgłoszonych klubów wzrosła dwukrotnie w porównaniu do roku ubiegłego. W zawodach wzięło udział blisko 800 zawodników z 59 klubów z Wielkiej Brytanii, Niemczech, Finlandii, Łotwy, Rosji, Ukrainy i Polski. Organizatorem był Sportowy Klub Karate Senshi z Tczewa, który podsumowując turniej, uznał imprezę za niebywały sukces organizacyjny i sportowy.
Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a konkurencja nie była mała. Ekipa Sportowego Klubu Karate Senshi stanęła na wysokości zadania prezentując się doskonale na tle renomowanych rywali.  Klub zdobył łącznie 18 medali w konkurencjach indywidualnych i drużynowych: 3 złote, 4 srebrne i 11 brązowych.
Zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie Gmina Tczew przekazuje dotacje wspierając Klub Sportowy Senshi w organizacji turnieju, cyklicznych zajęć karate oraz obozy sportowe organizowane przez klub.

ZŁOTE MEDALE
Meller; Oliwia Pazdro;
KUMITE DRUŻYNOWE Dziewczęta
10-11 lat