Futbolowe Smyki w Dąbrówce

Ogromne emocje towarzyszyły zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom podczas turnieju małych adeptów piłki nożnej, który odbył się 17 marca br. w Szkole Podstawowej w Dąbrówce. Była to już kolejna odsłona zmagań przedszkolaków w ramach IV edycji turnieju "Futbolowe Smyki Cup".

W tym roku udział  w turnieju wzięło 175 dziewcząt oraz chłopców z 9 placówek przedszkolnych z: Dąbrówki, Czarlina, Grabin Zameczku, Kolnika oraz pięciu tczewskich (Czwóreczka, Melodica, Twoja Niania, Muszelka, Pan Słonik).  IV edycję turnieju swoim patronatem objął Urząd Gminy Tczew na czele z Panem Wójtem - Romanem Rezmerowskim, który kibicował młodym sportowcom oraz wręczył odznaczenia tj. medale, dyplomy oraz puchary za udział w turnieju dla każdej placówki przedszkolnej.

Trwający kilka godzin turniej to dla przedszkolaków duże wyzwanie, a zarazem wspaniała zabawa. Dla niektórych dzieci były to pierwsze w ich życiu zawody. Zmaganiom sportowym towarzyszyły ogromne emocje i niesamowity doping ze strony rodziców, dziadków oraz opiekunów, którzy przybyli obserwować rozgrywki sportowe swoich pociech. Dodatkową atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych była loteria fantowa, w której można było wygrać zestawy piłkarskie marki Adidas, piłki, akcesoria szkolne, pluszowe misie oraz wiele innych.

W trakcie turnieju odbyła się również licytacja koszulek piłkarskiej reprezentacji Polski z podpisami prezesa Zbigniewa Bońka, koszulki Lechii Gdańsk oraz Arki Gdynia z podpisami pierwszych zespołów, koszulki Queen's Park Rangers z podpisem reprezentanta Polski Pawła Wszołka oraz piłki również z jego podpisem. Cały dochód z licytacji został przeznaczony na leczenie oraz turnus rehabilitacyjny Adriana Zagrodzkiego, chłopa chorującego na Hemofilię typu A oraz zespół Aspergera.