Uroczyste otwarcie Centrum Dystrybucyjnego w Wiosce Okiennej DOVISTA

Uroczyste otwarcie Centrum Dystrybucyjnego w Wiosce Okiennej DOVISTA w Wędkowach

W Wiosce Okiennej DOVISTA w Wędkowach (05.03), odbyło się uroczyste zakończenie budowy Centrum Dystrybucyjnego. Inwestycja wpłynie znacząco na usprawnienie procesów logistycznych i tym samym efektywność produkcji. Fabryka w Wędkowach od lat dynamicznie się rozwija, jest największym zakładem produkującym okna drewniane w Polsce i obecnie zatrudnia 2400 pracowników. Zakład należy do tej samej Grupy kapitałowej, co producent okien dachowych VELUX.

Centrum dystrybucyjne mieści się w nowej hali o powierzchni 11 000 m2, która jednorazowo pomieści około 4000 palet okien. Dzięki inwestycji powierzchnia hal magazynowych w Wiosce Okiennej DOVISTA zwiększyła się o 50 %. Dodatkowo powstało ponad 1000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej, gdzie pracować będzie 100 osób. Łączna wartość inwestycji to 22 mln zł. Jej głównym celem jest poprawa procesów logistycznych poprzez konsolidację zamówień na okna VELFAC oraz magazynowanie komponentów w jednym miejscu. Inwestycja wpłynie znacząco na zmniejszenie ilości palet dostarczanych do klientów, a tym samym na obniżenie kosztów logistycznych. Ograniczony zostanie również transport kołowy, co przyczyni się do zmniejszenia emisji CO2.

Największa fabryka okien w Polsce
Na terenie Wioski Okiennej DOVISTA znajduje się w sumie 8 hal produkcyjnych zlokalizowanych na powierzchni 32 ha. Jest to największa z czterech polskich fabryk Grupy VELUX i spółek siostrzanych i jednocześnie największa fabryka okien w Polsce. W ciągu ostatnich trzech lat (2015-2017) firma DOVISTA zainwestowała 100 mln zł w rozwój Wioski Okiennej, a większość kwoty została przeznaczona na modernizację parku maszynowego oraz rozbudowę i rozwój zakładów produkcyjnych. W Wędkowach produkowane są drewniane okna fasadowe z okładzinami aluminiowymi marki Rationel i VELFAC. Rocznie w fabryce zużywanych jest 7 mln metrów bieżących drewna i około 1 milionów m2 szyb. Najwyższej jakości produkty trafiają do klientów z Europy Zachodniej i Skandynawii.

Ważny pracodawca w regionie
W ciągu ostatnich trzech lat liczba pracowników zwiększyła się o ponad 500 osób i obecnie w Wiosce Okiennej DOVISTA pracuje około 2400 osób. To jeden z największych pracodawców w regionie. Ponad 40 % zatrudnionych stanowią kobiety. Firma jest otwarta na rozwój i zdobywanie przez kobiety nowych kompetencji, również na stanowiskach produkcyjnych. Jest to możliwe dzięki ciągłej poprawie ergonomii stanowisk pracy. Firma DOVISTA gwarantuje swoim pracownikom umowę o pracę i bogaty pakiet socjalny obejmujący m.in.: opiekę medyczną, darmowy transport, wyprawki szkolne dla dzieci czy też możliwość uczestniczenia w szkoleniach doskonalenia umiejętności zawodowych oraz nauki języka angielskiego. Firma przywiązuje szczególną wagę do zapewnienia najwyższych standardóww zakresie zdrowia i bezpieczeństwa pracy.