Szpęgawa

Dzień Dziecka - galeria zdjęć

W czerwcu swoje święto obchodzą wszystkie dzieci. Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto oczekiwane przez wszystkie dzieci, pełne radości, doskonałego humoru i świetnej zabawy. W tym roku trzy pierwsze weekendy czerwca w gminie Tczew obfitowały w  różnego rodzaju przedsięwzięcia dla dzieci.
Święto dzieci w różnych krajach ma różną datę i na różne sposoby jest obchodzone. W Polce Dzień Dziecka istnieje od roku 1952, jego inicjatorem jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Już od ponad 60 lat mamy takie wspaniałe święto, którego solenizantami są najmłodsi. Dorośli starają się by dzieci poczuły się tego dnia wyjątkowo. Prezenty, życzenia, wspólnie spędzony czas, zabawy i niespodzianki, to wszystko sprawia, że ten dzień staje się magiczny. W gminie Tczew w poszczególnych sołectwach cyklicznie odbywają się festyny, pikniki rodzinne, podczas których to właśnie dzieci są najważniejsi dla organizatorów. Organizowano mnóstwo atrakcji m. in. dmuchane zabawki, malowanie twarzy, konkursy z nagrodami, pokazy strażackie, rycerskie, akrobatyki, żeglarskie, fitness oraz wiele innych przyjemności.

Poniżej galeria zdjęć z imprez w: Szpęgawie, Boroszewie, Swarożynie, Dąbrówce, Gniszewie, Lubiszewie, Bałdowie, Mieścinie, Rokitkach, Maleninie, Miłobądzu i Turzu.

Zdjęcia