gala wręczenia nagród w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego Sołtys Pomorza

Sołtysi z Gminy Tczew z wyróżnieniami


Karolina Filcek sołtys Goszyna, Szczepan Klinkusz sołtys Swarożyna oraz Zbigniew Braun sołtys Rokitek zajęli czołowe miejsca w pierwszej edycji plebiscytu Dziennika Bałtyckiego pn. „Sołtys Pomorza” i „Sołectwo Pomorza”.

Konkurs organizowany był we współpracy z Urzędem Marszałkowskim, w którego gmachu odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom, zarówno w pierwszej, jak i w drugiej edycji konkursu. Nagrody wręczał marszałek Mieczysław Struk oraz redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego” Mariusz Szmidka.

W uroczystości uczestniczyła przedstawicielka Urzędu Gminy Tczew, Karolina Liebrecht, kierownik referatu administracyjnego, która w imieniu Wójta Gminy Tczew Romana Rezmerowskiego złożyła gratulacje oraz podziękowania za pracę na rzecz społeczności lokalnej wyróżnionym sołtysom z gminy Tczew.

Sołtysi: Karolina Filcek oraz Szczepan Klinkusz zajęli egzekwo drugie miejsce w powiecie tczewskim w plebiscycie „Sołtys Pomorza”. Z kolei sołtys Zbigniew Braun odebrał dyplom za zajęcie trzeciego miejsca w powiecie tczewskim w plebiscycie „Sołectwo Pomorza”. Zwycięzcą konkursu został Maciej Czarnecki z Rakowca z gminy Gniew, który  zdobył tytuł Sołtysa Pomorza 2017 w drugiej edycji plebiscytu. Najlepszym sołectwem w województwie pomorskim okazało się z kolei Rekowo Górne w powiecie puckim.Zdjęcia