Defilada strażacka ulicami Tczewa.

Powiatowy Dzień Strażaka

W Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie 4 maja br. odbyły się obchody Dnia Strażaka. Świętowanie rozpoczęło się mszą świętą w intencji strażaków, która odbyła się w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie o godzinie 18:30, którą prowadził ks. dr Piotr Malinowski kapelan Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Tczew. Po uroczystości kościelnej strażacy oraz przedstawiciele władz samorządowych przeszli defiladą ulicami Tczewa do Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie przy ul. Lecha. Wszystkich przybyłych gości przywitał Komendant Waldemar Wolejko dziękując za przybycie. W imieniu wszystkich przedstawicieli władz samorządowych przemówił starosta Tadeusz Dzwonkowski podkreślając zasługi straży dla społeczeństwa i zapewniał, że samorządy będą dokładać wszelkich starań aby warunki pracy z każdym rokiem ulegały poprawie. Dziękował za poświęcenie i trud w codziennej pracy na rzecz mieszkańców.

Podczas uroczystości zostały wręczone medale za zasługi na rzecz Straży Pożarnej, oraz wyróżnienia przyznawane przez władze poszczególnych gmin z terenu powiatu tczewskiego.

Wójt Gminy Tczew wyróżnił dziewięciu strażaków ochotników z jednostek funkcjonujących na terenie Gminy Tczew, za wzorową działalność na rzecz ochrony przeciwpożarowej.

Dh Piotr Steć OSP Dąbrówka Tczewska

Dh Michał Husak OSP Miłobądz