Wolontariusze i organizatorzy zbiórki pieniędzy.

Zbiórka na leczenie Patrycji Paszylk z Turza

Patrycja Paszylk mieszkanka Turza od dwóch lat choruje na nowotwór szyi, który charakteryzuje się agresywnym wzrostem i naciekaniem na sąsiednie tkanki. Leczenie wymaga sporo czasu i wysiłku ze względu na częste wznowy miejscowe. W przypadku Pani Patrycji guz jest nieoperacyjny, ponieważ oplata struktury nerwowe.

 

Celem zbiórki jest zebranie pieniędzy na leczenie zabiegami nierefundowanymi przez NFZ. Miesięczny koszt leczenia to ok. 600 zł. Czasu jest niewiele, guz rośnie i daje o sobie znać, a ból jest coraz bardziej dokuczliwy.

 

W miniony weekend odbyła się zbiórka pieniędzy w Dalwinie i Turzu po każdej mszy świętej. Strażacy w ramach wolontariatu pomagali w zbiórce. Kiermasz świąteczny zorganizowano w świetlicy wiejskiej w Turzu, wiele osób zaangażowało się w pomoc Pani Patrycji. Jedni kwestowali, inni przekazywali wyroby na kiermasz, ludzie o dobrym sercu wspierali akcję i z uśmiechem na ustach wrzucali pieniądze do puszek na pomoc w leczeniu. Podziękowania należą się wszystkim, którzy wspierali zbiórkę, oraz osobom, które zaangażowały się w jej organizację.


Zbórka nie została zakończona, w każdej chwili chętni mogą pomóc Pani Patrycji, wchodząc na stronę: https://skarbonka.alivia.org.pl/patrycja-paszylk?page=1#wspierajacy dokonując przelewu za pośrednictwem fundacji. 


Zdjęcia