Tutaj powinien być opis

Dzień Kobiet - powinien trwać 365 dni w roku!


Dzień Kobiet to święto obchodzone niemal na całym świecie. Ósmego marca Panie obdarowywane są kwiatami, prezentami i życzeniami. Tego dnia mężczyźni przypominają sobie o roli kobiet w ich życiu. Gesty życzliwości i uprzejmości płyną w kierunku Pań. Za genezę Dnia Kobiet uważa się ruchy robotnicze kobiet w Ameryce Północnej i Europie, w początkach XX wieku. Liczne marsze i protesty były skierowane przeciwko ówczesnym ograniczeniem praw obywatelskich i ekonomicznych kobiet. Jako datę powstania tegoż święta wskazuje się 1910 rok.

Tegoroczne święto kobiet obchodzono w poszczególnych sołectwach gminy. W świetlicach wiejskich odbywały się uroczyste spotkania. W niektórych sołectwach o Panie zadbali mężczyźni, organizując spotkanie przy kawie i słodkim poczęstunku. Byli to przede wszystkim Panowie sołtysi i członkowie rad sołeckich, którzy w uroczysty sposób złożyli życzenia mieszkankom poszczególnych sołectw. W innych miejscowościach gospodynie wzięły „sprawy we własne ręce” i same zorganizowały Dzień Kobiet. Jest to wspaniała okazja na oderwanie się od codziennych zajęć i spędzenie miłego wieczoru.

Wójt Gminy Tczew Roman Rezmerowksi odwiedził Panie w sołectwach: Szpęgawa i Dąbrówka.  Przekazując kosz ze słodkościami, osobiście złożył Paniom życzenia.  Z kolei w Lubiszewie i Miłobądzu, w imieniu Wójta, życzenia składał Piotr Odya, kierownik referatu inwestycyjno-technicznego. W swoim przemówieniu zwrócił uwagę na istotną rolę kobiet w otaczającej nas rzeczywistości. Podkreślił, jaki ogrom obowiązków kobiety wykonują każdego dnia, pełniąc rolę matki, żony, gospodyni domowej, przy jednoczesnym wykonywaniu pracy zawodowej. - Wszystkim Paniom należą się ordery, medale…Dzień Kobiet powinien trwać 365 dni w roku - powiedział Piotr Odya. Takie słowa wywołały aplauz wśród Pań, które jednomyślnie zgadzały się ze stwierdzeniem gościa.

W Lubiszewie, Panowie (organizatorzy i zaproszeni goście), w geście szacunku i uznania, zaśpiewali parę piosenek. Z kolei w Miłobądzu program artystyczny zaprezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich wraz z Benedyktem Urbańskim, który wykonywał akompaniament. Gospodynie przedstawiły w humorystyczny sposób kilka piosenek, między innymi, takich jak: „Windą do nieba”, „Kolorowe jarmarki”, „Przez twe oczy zielone”. Panie rewelacyjnie ucharakteryzowane, ubrane w kolorowe stroje, pełne energii oraz aktorskiego talentu bawiły zebraną w sali publiczność.

Zdjęcia