ptasia grypa, zdjęcie kury

Ptasia grypa w Polsce - realne zagrożenie rozprzestrzenienia wirusa

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii w sprawie wysoce zjadliwej grypy ptaków (H5N8).

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie informuje, że w związku z wystąpieniem na terytorium Polski 16 ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (H5N8) zarówno u drobiu jak i u ptaków dzikich, istnieje realne zagrożenie rozprzestrzenienia wirusa HPAI na terytorium całego kraju.
Z uwagi na powyższe  Powiatowy Lekarz Weterynarii w Tczewie przekazuje Apel Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia br. skierowany do hodowców wraz z ulotką informacyjną na temat ww. jednostki chorobowej.
Jednocześnie informuje, iż obowiązki, nakazy i zakazy dla hodowców drobiu zostały nałożone Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 roku (Dz. U. 2016, poz. 2091)

Załączniki

Zdjęcia