Tutaj powinien być opis

Wigilia strażaków OSP

Spotkania opłatkowe są okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia. Życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszyła spotkaniu wigilijnemu strażaków, które odbyło się w sobotnie popołudnie 10 grudnia w świetlicy wiejskiej w Miłobądzu.


W uroczystości uczestniczyły delegacje z dziewięciu jednostek OSP z Gminy Tczew oraz zaproszeni goście, a wśród nich byli: wójt gminy Tczew Roman Rezmerowski, sekretarz Joanna Szlicht, komendant Powiatowej Straży Pożarnej Waldemar Walejko, radna Anna Siwiak, sołtys Gabryela Ciesielska oraz ks. Piotr Malinowski.

W swoim wystąpieniu wójt Roman Rezmerowski zwrócił uwagę, jak ważną rolę pełnią strażacy ochotnicy w lokalnym społeczeństwie. Ile poświęcają, aby nieść bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi.  Składając życzenia podziękował strażakom za ich ofiarną pracę, za trud i ryzyko, jakie podejmują  w ochronie życia i mienia ludzkiego.  Z kolei Komendant Waldemar Walejko mówił o bezpieczeństwie strażaków, którzy niejednokrotnie narażają swoje życie ratując innych. Wspominał również tych, którzy już odeszli. Oficjalne życzenia wszystkim strażakom złożył także prezes ZGZOSP RP Julian Grygolec.
Ksiądz Piotr Malinowski podziękował strażakom w imieniu osób, którym udzielona została pomoc, a w chwili tragedii, wypadku nie zdążyli tego zrobić. Później wygłosił modlitwę i pobłogosławił opłatek.

Strażacy dzieląc się opłatkiem, składali sobie życzenia świąteczno-noworoczne. Spotkanie zakończyło się kolacją, podczas której nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw. Świąteczny nastrój dopełnił wspólny śpiew kolęd przy akompaniamencie gitarowym wykonanym przez Benedykta Urbańskiego. 

Zdjęcia