Tutaj powinien być opis

Wigilia sołecka w Swarożynie

Tradycyjnie każdego roku w gminie Tczew organizowane są spotkania opłatkowe w poszczególnych sołectwach.  W mniejszych sołectwach lokalna społeczność, która tworzy jedną dużą rodzinę, spotyka się w świetlicach by podzielić się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i wspólnie spędzić miłe i radosne chwile. Większe sołectwa ze względów organizacyjnych skupiają się na osobach starszych, samotnych i  potrzebujących wsparcia. Dla niektórych osób jest to jedyna wigilia, gdyż święta spędzają sami. Dzięki takiej inicjatywie sołtysów i rad sołeckich, szczególnie te osoby starsze i samotne mogą wyjść z domu, spotkać się z sąsiadami, wspólnie pośpiewać kolędy i poczuć magię świąt Bożego Narodzenia.

W Swarożynie już po raz 26 odbyła się wigilia sołecka.  Uczestniczyło w niej ponad 70 osób. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: wójt gminy Tczew Roman Rezmerowski, sekretarz Joanna Szlicht, radny Powiatu Tczewskiego Piotr Odya, ks. proboszcz Piotr Malinowski, sołtys Swarożyna Szczepan Klinkusz, sołtys Goszyna Karolina Filcek,  dyrektor Zespołu Kształcenia i Wychowania w Swarożynie Wojciech Czerwiński oraz dyrektor Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie Jarosław Bartoszewski. Zgromadzonych gości przywitała radna Anna Kata. Spotkanie opłatkowe uświetniły „Jasełka” zaprezentowane przez dzieci z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Swarożynie, przygotowane przez Panią Katarzynę Pałasz.

Po tradycyjnym dzieleniu się opłatkiem wszyscy zasiedli do kolacji wigilijnej, przygotowanej przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Swarożyna. Podczas tego wyjątkowego spotkania wszyscy goście zostali obdarowani kalendarzami Gminy Tczew oraz świątecznymi stroikami, które zostały wykonane przez uczniów z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie. Po kolacji organista Parafii Św. Andrzeja Boboli w Swarożynie zagrał na akordeonie melodie najpiękniejszych polskich kolęd. Czas upłynął niepostrzeżenie w miłej, radosnej i świątecznej atmosferze.

Zdjęcia