Tutaj powinien być opis

Koncert kolęd w Szpęgawie

We wtorek 20 grudnia br. mieszkańcy sołectwa Szpęgawa zostali zaproszeni do świetlicy wiejskiej na koncert bożonarodzeniowy organizowany przez Panią sołtys Jadwigę Gajewską oraz radę sołecka sołectwa Szpęgawa. Spotkaniu towarzyszyły występy artystyczne dzieci. Na scenie zaprezentowali się również Małgorzata Smoter i Andrzej Justa. Gościnnie na trąbce zagrał Wojciech Pustkowski. W ponad dwugodzinnym koncercie usłyszeliśmy kilkanaście najpiękniejszych kolęd, a wśród nich: Bóg się rodzi, Dzisiaj w Betlejem, Cicha noc, Przybieżeli do Betlejem, Gdy śliczna panna, W żłobie leży czy Wśród nocnej ciszy. Na zaproszenie Pani sołtys przybył ks. proboszcz Krzysztof Niemczyk, który przeczytał fragment Pisma Świętego i pobłogosławił opłatek. Wójt Gminy Tczew Roman Rezmerowski, który towarzyszył mieszkańcom, złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczno-noworoczne. Wśród zaproszonych gości byli również: radny gminy Tczew Julian Grygolec i sołtys Lubiszewa Krzysztof Jagielski. Spotkanie upłynęło w miłej i podniosłej atmosferze oczekiwania na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Na stole nie zabrakło tradycyjnych potraw świątecznych.

Zdjęcia