Zobacz również

 Sołtys

20140227125530_1kapustajpg [144x217]Mariusz Kapusta. Sołtys sołectwa Dalwin w skład którego wchodzi miejscowość Dalwin i  Świetlikowo.
Od urodzenia mieszkam w Dalwinie, gdzie rodzice  prowadzili gospodarstwo rolne, a obecnie posiadam własne siedlisko. Mam 44 lata, żonaty, dwoje dzieci w wieku 8 i 17 lat. Ukończyłem Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Rusocinie. Przez 22 lata pracowałem jako policjant w Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim,  jednak z pracą w rolnictwie jestem nadal związany i nie obce są mi problemy wsi i rolników. Należę też do Ochotniczej Straży Pożarnej w Dalwinie, w której jestem skarbnikiem.
Sołtysem zostałem w kwietniu 2013 r. kiedy to mieszkańcy zgłosili moją kandydaturę i swoimi głosami dokonali wyboru. Jestem osobą dyspozycyjną i tak jak w poprzedniej mojej pracy swoją wiedzę i czas poświęcałem dla dobra społeczeństwa, co doceniły tamtejsze  samorządy, tak też w pracy społecznej użyję swojej wiedzy i doświadczenia dla dobra mieszkańców reprezentowanego prze ze mnie sołectwa. Mam nadzieję, że uda mi się zintegrować mieszkańców, doprowadzić do współpracy rady sołeckiej, miejscowego KGW i OSP.
Mam wiele pomysłów do zrealizowania, które między innymi wpłyną na bezpieczeństwo mieszkańców, promocję sołectwa i jego nielicznych zabytków, poprawią jakość życia oraz bazę sportowo-rekraacyjną dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych.

tel. 697833039